Noty písnička Sluníčko popojdi maličko

Odpověď na dotaz Noty písnička Sluníčko popojdi maličko byla vyhledávána po prvé 1.7.2020 22:06 a naposledy 26.1.2023 18:56.

▼▼▼ DOPORUČUJEME ▼▼▼

Sluníčko popojdi maličko je oblíbená moravská lidová písnička. Je tvořena ze dvou slok s rýmovanými verši. Text písně se obvykle zpívá v rytmu dva až čtyři a měří se ve třídobém čtvrťáku. Noty k této melodii jsou klasické noty, které jsou snadno přístupné a zahrnují šest tónů. Může se zpívat sólově nebo ve skupině.

Píseň začíná tónem fis, pokračuje tónem c a pak se přechází do tónu g. Následuje tón a, pokračuje se tónem d a zakončuje se tónem fis. Je to docela jednoduché učení a většina lidí to může snadno zvládnout.

Text písně reflektuje veselý a optimistický přístup k životu. Slovy „Sluníčko popojdi maličko, časem jdeš rychle pryč“ se odkazuje na to, že čas ubíhá rychle a měli bychom využívat každou příležitost k tomu, abychom si užili každou chvíli.

Sluníčko popojdi maličko je často vysíláno v televizi a často se také zpívá na poutích a slavnostech. Jeho dobrá melodie a populární text jsou velmi oblíbené a lidé si ho rádi zpívají nebo poslouchají.


Vyhledávám odpovědi na dotaz: Noty písnička Sluníčko popojdi maličko


Pokud jste nenašli tu správnou odpověď na dotaz Noty písnička Sluníčko popojdi maličko, upřesněte ho a vyhledejte znovu:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..