Nela Slováčková – Životopis

Odpověď na dotaz Nela Slováčková - Životopis byla vyhledávána po prvé 12.7.2020 17:13 a naposledy 28.1.2023 12:32.

▼▼▼ DOPORUČUJEME ▼▼▼

Nela Slováčková je slovenská herečka, spisovatelka a výtvarnice. Narodila se roku 1947 v Bratislavě. Její otec byl lékař a matka učitelka.

Nela se vystudovala obor Činoherní herectví na VŠMU v Bratislavě. Po studiích začala hrát v divadle Jozefa Gregora Tajovského v Martine. V roce 1970 debutovala v televizním seriálu „Ostrov zlých snů“. V roce 1976 si zahrála také v režii Elma Tkačenka v kultovním slovenském snímku „Kráľův Fotoaparát“.

V roce 1981 odešla do Prahy a začala hrát na Národním divadle v Praze. Po návratu do Slovenska se Nela stala členkou Divadla Andreja Bagara v Nitře a vrátila se k televizní tvorbě. V roce 2000 se objevila v seriálu „Vyprávění z mého života“. Před nedávnem si zahrála také v seriálu „Špuntíci“.

Kromě herectví se Nela Slováčková věnuje také psaní a výtvarnému umění. Je autorkou knihy „Moře lásky, moře zloby“ a vystavovala svoje obrazy v mnoha galeriích po celém světě.

V roce 2013 obdržela cenu „Zlatý pohár“ za svou výjimečnou a dlouholetou kariéru herečky a umělkyně. Nela Slováčková stále vystupuje a zapojuje se do různých divadelních a televizních projektů.


Vyhledávám odpovědi na dotaz: Nela Slováčková - Životopis


Pokud jste nenašli tu správnou odpověď na dotaz Nela Slováčková - Životopis, upřesněte ho a vyhledejte znovu:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..